Żaluzje drewniane jako ponadczasowa dekoracja okien w firmie

Drewniane żaluzje są popularne na całym świecie od wieków. Początki ich użycia sięgają co najmniej XVIII wieku.

Historia żaluzji

Po raz pierwszy żaluzje pojawiły się na Wschodzie, a następnie zapuściły korzenie we Francji i tam zyskały swoją nowoczesną nazwę. Ze względu na fakt, że mogą całkowicie chronić wnętrze mieszkania przed światem zewnętrznym, są bardzo popularne. Oprócz pięknego wyglądu, który podkreśla wyjątkowość wnętrza pokoju, te zasłony mają świetną funkcjonalność. Dzięki specjalnemu mechanizmowi możesz ręcznie regulować ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Zasłony mogą zatrzymać przeciągi i chronić pokój przed brudem ulicznym. Ta różnorodność pozwala na stosowanie zasłon w dowolnych budynkach i pomieszczeniach także w przestrzeniach biurowych.

Różnorodne rodzaje żaluzji i ich konstrukcje

Do jakich okien odpowiednie są rolety? Ze względu na różnorodne wzornictwo i ogromną paletę kolorów żaluzje można montować na wszystkich rodzajach okien: drewnianym, aluminiowym, plastikowym. Ze względu na różnorodność mechanizmów mocowania zasłon żaluzje można montować zarówno na jedno-, jak i dwuskrzydłowych otworach okiennych.

Główna klasyfikacja zasłon odbywa się zgodnie z mechanizmem składania. Ale oprócz takiego podziału żaluzje różnią się stylem, materiałem, metodą mocowania do okna. Żaluzje najbardziej są odpowiednie do powierzchni biurowych i magazynowych. Dzięki wzornictwu i szerokiej gamie kolorów rolety poziome doskonale komponują się z innymi rodzajami zasłon.

Zalety żaluzji w biurze

Ze względu na swój wygląd drewniane żaluzje nadają się do wszystkich rodzajów wnętrz. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych drewniane żaluzje uzupełnią wnętrze biura lub gabinetu.

Drewno jest materiałem przyjaznym dla środowiska, nie emituje toksyn, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Najczęściej lamele do takich żaluzji są wykonane z lipy północnoamerykańskiej. W kontekście biurowym żaluzje są bardzo wygodne, jeśli chodzi o system montażu. Można je zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie. W zależności od naszych potrzeb za pomocą powłoki lakierniczej na taśmie można uzyskać pożądany odcień drewna, który idealnie pasuje do wnętrza biura. Ostatecznie drzewo zawsze było estetyczne, piękne i zawsze wygląda bardzo stylowo. I to jest dokładnie to, czego potrzeba do nowoczesnego projektowania przestrzeni mieszkalnej lub biurowej.

W tym kontekście bledną wady żaluzji drewnianych. Te bowiem jak każdy produkt swoje wady mają. Należą do nich dość wysoki koszt gotowego produktu, który przewyższa cenę standardowych żaluzji aluminiowych. Tą „wadę” należy jednak rozpatrywać w kontekście zalet, jakie mają żaluzje i faktu, że przestrzeń firmową powinniśmy traktować jako inwestycje. Estetyczna i funkcjonalna przestrzeń biurowa, to lepsza wydajność i samopoczucie pracowników, a także wyższy prestiż firmy. Tym bardziej, kiedy zdamy sobie sprawę, że żaluzje drewniane są odporne na spadki temperatury oraz szkodliwe działanie środowiska. Ponadto są bardzo łatwe w pielęgnacji.

Więcej informacji o zastosowaniu żaluzji drewnianych we wnętrzach firmowych znajdziesz na blogu sklepu internetowego Knall, a jeżeli chcesz zerknąć na najnowszą kolekcję żaluzji drewnianych odwiedź tę stronę!

© 2024 Porady dla osób prywatnych i firm - WordPress Theme by WPEnjoy