Prosty i skuteczny sposób na ochronę pomieszczeń biurowych przed komarami

Lato jest najpiękniejszą, najcieplejszą porą roku, jednak i przysparza nam pewnych kłopotów. Mowa tu o wielu insektach, które dostają się do pomieszczenia, uprzykrzając życie. Należy podjąć działania, by zabezpieczyć biuro bądź mieszkanie przed tymi nieproszonymi gośćmi.  Z pomocą przyjdzie nam moskitiera z magnetycznym zamknięciem, ochroni pomieszczenie przed niechcianymi owadami.

Drzwi zabezpieczone moskitierą z magnesami, pozwalają na bezproblemowe przechodzenie przez nie ludzi, jednocześnie nie pozwalając, by owady dostały się do środka. Warto zainwestować w ten produkt, gdyż jest trwały i może być użytkowany przez wiele sezonów. Zakładając zwykłe moskitiery na drzwi zwykle przechodzenie jest utrudnione.

Osłony z magnesami nie trzeba odsuwać ani odpinać, ponieważ pod naporem ciała moskitiera sama się rozsunie, a później  zamknie, dalej chroniąc pomieszczenie przed komarami, muchami, meszkami i innymi niepożądanymi gośćmi, co jest bardzo ważne, bo oczywistym jest, że w biurze nie ma prawa ich być. W pomieszczeniach biurowych jest to bardzo przydatne rozwiązanie, mając zajęte ręce dokumentami i innymi przedmiotami, przechodzenie nie sprawi problemu, gdyż nie trzeba nic odsłaniać – moskitiera rozsunie się sama.

Moskitiery można używać przez wiele sezonów. Czyszczenie jej też nie sprawia problemów, ponieważ można ją uprać w pralce w 30 stopniach, montaż także jest bardzo prosty. Aby zamontować moskitierę należy zerwać pasek ochronny z pokrytej klejem taśmy rzepowej i przykleić na framugach. Moskitiera przylgnie do obramowania, a i można ją przyciąć do takiego rozmiaru jakiego potrzebujemy.

kobieta biznesu

Jeśli potrzebujemy zabezpieczyć okna przed owadami, warto zaopatrzyć się w moskitiery z możliwością zdejmowania. W tym celu należy wybrać ruchomy stelaż bądź model mocowany na rzepy. Moskitierę na stelażu kupuje się w częściach, których rozmiary należy dostosować do przeszkleń. Metalowe ramy i siatkę docina się na wymiar, a aluminiowe profile łączy za pomocą metalowych naroży. Siatkę napina się, unieruchamia gumowymi uszczelkami, wciskanymi w szczeliny listewek. Moskitierę montuje się na zewnętrznej ramie okna, używają ruchomych zaczepów. Jeszcze innym rozwiązaniem, który można zastosować, by uchronić biuro przed owadami jest siatka z rzepami. Jest jeszcze łatwiejsza w montażu. Po docięciu siatki z rzepami na wymiar okna przykleja się rzepy do najbardziej zewnętrznej krawędzi ramy, od wewnątrz pomieszczenia, a następnie przytwierdza się do nich siatkę. To miejsce po zamknięciu okna dociska rzep tak, by dobrze przywarł do ramy.

Jeśli zależy nam na wygodnym rozwiązaniu, ale zarazem skutecznej ochronie przed komarami, warto zdecydować się moskitierę ramową na magnes. Montowana jest na ramie okna, bez jakiejkolwiek ingerencji w stolarkę okienną. Moskitiera ramkowa na magnes montowana jest na ramie okna, przy wcześniejszym przykręceniu magnesów do zewnętrznej ramy okna, a to umożliwia szybki montaż i demontaż.  Siatka złożona z oczek 1 mm x 1 mm, pozwoli na zatrzymanie każdego owada.

© 2024 Porady dla osób prywatnych i firm - WordPress Theme by WPEnjoy