Meble do domowego biura – czyli jak umeblować swoje home office

Jeszcze do niedawna praca w domu postrzegana była jako luksus. Dzisiaj praca zdalna stała się koniecznością. Konieczność zaaranżowania home office może okazać się bardzo dużym wyzwaniem. Nie wszystkie osoby są bowiem w tak szczęśliwej sytuacji, że domowe biuro mogą urządzić w oddzielnym pomieszczeniu. Czasem musi być ono częścią salonu czy sypialni.

O czym należy pamiętać urządzając biuro w domu?

Przestrzeń biurowa to miejsce, w którym trzeba będzie spędzić, co najmniej osiem godzin. Dlatego też aranżacja domowego biura powinna sprzyjać kreatywnemu myśleniu i skupieniu. Bez względu na to, czy do zagospodarowania wchodzi w grę kącik w salonie lub w sypialni, czy oddzielne pomieszczenie, powinna to być przestrzeń urządzona funkcjonalnie i estetycznie. Charakteru całej aranżacji dodadzą oczywiście odpowiednie meble. Powinny one komponować się z aranżacją wnętrza.

Biurko Cezar
Biurko Cezar z półką na klawiaturę lub szufladę

W aranżacji przestrzeni biurowej należy unikać krzykliwych kolorów i detali, które do siebie nie pasują. Wybór mebli, które można wykorzystać w aranżacji domowego biura jest obecnie olbrzymi. Dzięki temu można z łatwością urządzić funkcjonalną i elegancką przestrzeń biurową. Do wyboru są zarówno meble o klasycznych, jak i nowoczesnych formach. Pracując i odpoczywając w jednym pomieszczeniu, warto postawić też na meble, które mogą pełnić więcej niż tylko jedną funkcję. Jeśli w domowym biurze będą przyjmowani klienci, należy zadbać o wyraźne oddzielenie części mieszkalnej od biurowej. Przestrzeń do spotkań z klientami powinna prezentować się profesjonalnie i elegancko. Gościom na pewno przyda się wygodny fotel.

Na co zwracać uwagę, wybierając meble do domowego biura?

Wygodne, dostosowane do naszego wzrostu biurko oraz komfortowe krzesło to najważniejsze meble, które muszą znaleźć się w każdym, nie tylko domowym biurze. Niezbędny jest także regał lub szafa do przechowywania dokumentów i materiałów biurowych. Fronty tych mebli mogą być zabudowane, dzięki czemu zasłonią nieestetyczne segregatory i teczki. Na regał czy szafę z zabudowanym frontami warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy dysponujemy tylko kącikiem w salonie bądź sypialni.

Biurko MAX
Biurko z miejscem na drukarkę

Meble, które znajdą się w home office powinny swoim stylem pasować do pozostałych mebli znajdujących się w domu, ale też do jego stylu. Masywne, solidnie wykonane meble sprawdzą się we wnętrzach, które zostały urządzone w stylu klasycznym. W nowoczesnych mieszkaniach i domach sprawdzą się meble o minimalistycznych formach i prostych kształtach. Szeroki wybór kontenerków, wiszących półek, regałów i szaf pozwoli zachować konsekwentnie i harmonijnie urządzić home office w wybranym stylu.

Najważniejszym meblem – jak już wspominaliśmy jest biurko pod komputer lub laptop. Jego rozmiar powinien oczywiście być dostosowany zarówno do specyfiki pracy, jak i do przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. W kąciku do pracy urządzonym w sypialni lub salonie bardzo dobrze sprawdzają się biurka na kółkach. Są mobilne, w razie konieczności można je z łatwością przenieść w inne miejsce. Przy biurku powinien stanąć także komfortowy fotel. Jest to mebel, którego nie należy kupować „na oko”.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji usiądźmy na kilku różnych fotelach. Tylko w ten sposób uda się sprawdzić, czy siedzisko fotela nie jest zbyt głębokie lub zbyt miękkie. Dobry fotel do biurka powinien mieć siedzisko z możliwością regulowania wysokości i podłokietniki. Aby domowe biuro miało bardziej przytulny charakter, powinno się w nim znaleźć miejsce na rośliny, ozdoby i kilka osobistych pamiątek.

Biurko Finezja
Biurko do pracowni

Aranżując biuro w domu, niekoniecznie trzeba podążać za aktualnymi trendami. Własne potrzeby w tym przypadku są najbardziej istotne. Na szczęście wybór mebli, które mogą zostać wykorzystane w aranżacji home office jest na tyle duży, że z łatwością można wybrać te najbardziej odpowiadające indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom. Co więcej, urządzenie eleganckiego i funkcjonalnego biura w domowym zaciszu wcale nie musi oznaczać sporych kosztów. Na estetyczne i trwałe meble do domowego biura nie trzeba wiele wydać.

© 2024 Porady dla osób prywatnych i firm - WordPress Theme by WPEnjoy