Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku? – Kaski na narty

Kaski na narty są obowiązkowe. Jest to element zimowego wyposażenia. Okazuje się jednak, że jego dobór nie jest wcale taką do końca prostą sprawą. Przed samym zakupem, warto pod uwagę wziąć kilka rzeczy. Dowiedzmy się zatem, jak znaleźć ochronę właściwą zarówno dla siebie jak i także dla dziecka. 

Jak dobrać rozmiar? Kaski narciarskie dla dzieci

Kaski narciarskie dla dzieci jak i także dla dorosłych muszą być odpowiednio dobrane. Przede wszystkim muszą pasować swoim rozmiarem oraz przylegać dobrze do głowy. Kask jednak nie może być zbyt ciasny. Umożliwiać nam powinien poruszanie swobodne głową raz być możliwie jak najlżejsze. 

Gdy przemierzamy kaski powinniśmy zwrócić uwagę także na to, aby dobrze przylegał do karku oraz nie zjeżdżał na oczy. Kaski narciarskie dziecięce są dostępne w różnych rozmiarach. Dużo łatwiej będzie nam poznać właściwy rozmiar, gdy zmierzy sobie obwód głowy na granicy około jednego centymetra nad brwiami. Warto na pewno chwilę sobie pochodzić w kasy, aby mieć stuprocentową pewność, że model wybrany nigdzie nie będzie nas uwierał.

Kaski narciarskie dziecięce – polecane i sprawdzone

Kask zgodnie z przepisami polskimi jest obowiązkowy dla dzieci jak i także dla młodzieży ponad szesnastego roku życia. Nawet gdy do kraju wyjeżdżamy, w którym takich regulacji nie ma, to warto swoje dziecko przyzwyczajać do kasku od lat najmłodszych. Nawet na łączce oślej z maluszkiem może się zdarzyć coś poważnego. Kask dla maluszka powinien być na pewno lekki oraz dobrze wentylowany. Pod niego nie należy zakładać żadnej grubej czapki, a jedynie lekką kolorową czapeczkę czy też kominiarkę. Dlatego kas nie powinien być zbyt ciasny ani też za luźny. Podobnie jak w przypadku kasków dla osób dorosłych, dopasowanie modelu dziecięcego wpływa podczas jazdy na bezpieczeństwo. Na szczęście wiele dziecięcych kasków jest regulowanych, więc służyć może przez dobrych kilka sezonów. 

Oczywiście kaski powinniśmy kupować w sklepach sprawdzonych oraz w sklepach autoryzowanych. Jakiś zwykłych kasków, których marka nam nic nie mówi nie powinniśmy kupować. Nie powinniśmy oszczędzać na tego rodzaju elementach, które dają nam poczucie bezpieczeństwa. Jest to niesamowicie ważne. Jakby nie było jazda na nartach należy do sportów ekstremalnych, do których musimy być odpowiednio przygotowani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *