Co koniecznie trzeba zobaczyć w Tajlandii?

Tajlandia oferuje odwiedzającym ją turystom niezliczoną ilość atrakcji. Znajduje się w niej wielka ilość niezwykłych zabytków. Kusi wspaniała i zróżnicowana kultura oraz tradycja. Tajlandia to również kraj szybkiego życia w dużych miastach. Turyści spragnieni spokoju, znajdą go natomiast w zaciszu buddyjskich świątyń z dala od wielkomiejskiego gwaru Bangkoku.

Najważniejsze zabytki i miejsca warte odwiedzenia w Tajlandii

Jeżeli kierunkiem, który zdecyduje się obrać głodny wrażeń turysta będzie Tajlandia wakacje mogą okazać się szczególnie bogate w okazje do zgromadzenia wspaniałych wspomnień. To kraj o niezwykle długiej historii, a więc miejsca, które można w nim zobaczyć związane są z różnymi okresami historycznymi, ale także z różnymi kulturami, czy religiami.

Na początku warto zobaczyć pochodzący z osiemnastego wieku pałac królewski w Bangkoku. Jest to ogromny i niezwykle bogaty kompleks, pełen mniejszych budynków i świątyń. Każdy odwiedzający powinien skierować swoje kroki do świątyni Wat Phra Kaew i przyjrzeć się znajdującemu się tam niezwykłemu, w całości wykonanemu z zielonego jadeitu posągowi Buddy. 

Kolejnymi wartymi zobaczenia punktami są: znajdująca się również w Bangkoku świątynia Wat Pho, w której podziwiać można znany, wręcz ikoniczny,ogromny posąg leżącego Buddy, a także wiele innych, leżących poza stolicą buddyjskich i hinduistycznych świątyń, z których najstarsze pamiętają czasy wczesnego średniowiecza.

Miejscem w które warto się wybrać jest największa wyspa Tajlandii – Phuket. W stolicy wyspy – mieście o tej samej nazwie odbywa się co roku festiwal wegetariański, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w południowo-wschodniej Azji. Turyści, którzy odwiedzają miasto w czasie jego trwania mają niepowtarzalną okazję spróbowania wielkiej różnorodności dań pochodzących z całego kraju.

Zobacz więcej:

https://feelthetravel.pl/kierunki/tajlandia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *