Avatar na starych zdjęciach

Wystawa która zadziwia i porusza.

 

W Podgórskim Domu Fotografii odwiedzający mieli okazję oglądnąć Świat sprzed wieku w trójwymiarowych fotografiach.

Wystawa wyraźnie pokazuje, że technologia 3D powstała wcześniej niż kasowy film „Avatar”. Jak przekonują organizatorzy z Podgórskiego Domu Fotografii wystawa rozwieje wątpliwości na temat źródeł kinematografii trójwymiarowej i przybliży wszystkim chętnym historię fotografii stereoskopowej.

Na trójwymiarowych zdjęciach oglądanych przez oryginalny stereoskop zobaczymy życie zwykłych ludzi z początku ubiegłego wieku. Zwykłych i niezwykłych – są tam też politycy i żołnierze walczący podczas I Wojny Światowej. Urzekające są krajobrazy gór na starych zdjęciach.

 

 

 

150 znakomitych zdjęć z okresu I wojny światowej oraz 250 fantastycznych, tradycyjnych zdjęć z wielotomowej serii krajoznawczej „Dookoła świata” pochodzi z wydawnictwa Keystone. Wystawa odbywała się dzięki uprzejmości Alicji Malczewskiej, która udostępniła zbiór swojej prywatnej kolekcji.

Termin – od 19 maja do 2 czerwca. Miejsce: Podgórski Dom Fotografii, ul. Limanowskiego 11 w Krakowie. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 11-19, sobota 11-16.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *