Jak wybrać odpowiedni laminator?

Laminator to urządzenie, które przydatne jest w niemal każdym biurze. Służy najczęściej do zabezpieczania dokumentów. Na rynku takich urządzeń jest wiele. Jednak to wcale nie ułatwia wyboru. Na co zatem należy zwrócić uwagę wybierając laminator?

Format

Wybierając laminarkę trzeba przede wszystkim zastanowić się nad formatem dokumentu jaki najczęściej będzie laminowany. Jak bowiem wiadomo formaty są różne. Tak samo jest z laminarkami. Na rynku dostępna jest zarówno laminarka A3 i laminarka A4.

Sposób działania


Bardzo ważnym elementem jest także sposób działania urządzenia, a mówić inaczej sposób laminowania. Niektóre urządzenia laminują na zimno. W tym przypadku stosuje się folię do zimnej laminacji. Są także laminarki laminujące na gorąco. W tym przypadku wykorzystywane są ogrzewane wałki. Jeśli zakładamy, że laminować będziemy często lepszym wyborem będzie laminarka na gorąco. Wykorzystuje ona tzw. carrier, który zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo podczas laminowania.

Szybkość działania

Oczywiście niezwykle istotne jest także to jak szybko działa dane urządzenie. Nie trzeba chyba mówić, że im szybka laminarka tym jej wydajność jest większa.

Grubość folii

Nie można także zapominać o grubości folii. Im jest ona grubsza tym dokument jest bardziej zabezpieczony. Dlatego wybierając konkrety model laminarki zwrócić należy także uwagę na to jak grubą folię można zastosować. Grubość folii do laminowania określana jest w mikronach. Oczywiście nie tylko sama grubość folii jest ważna, ale uwagę zwrócić należy także rodzaje folii jakie można stosować w danym urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *